Fotografia wnętrz

Jesteśmy dobrzy w wielu dziedzinach ale fotografia wnętrz to nasza specjalność. Bagaż doświadczeń zebrany podczas dziesiątek, jeśli nie setek sesji sprawia, że potrafimy atrakcyjnie pokazać każdy rodzaj przestrzeni. Nie ważne czy to kawalerka o powierzchni 20m2, apartament na poddaszu, biuro czy dom z basenem.

Fotografia wnętrz

Jesteśmy dobrzy w wielu dziedzinach ale fotografia wnętrz to nasza specjalność. Bagaż doświadczeń zebrany podczas dziesiątek, jeśli nie setek sesji sprawia, że potrafimy atrakcyjnie pokazać każdy rodzaj przestrzeni. Nie ważne czy to kawalerka o powierzchni 20m2, apartament na poddaszu, biuro czy dom z basenem.

Ale pewnie zastanawia Cię jak taka sesja w ogóle wygląda?

Wbrew temu, co może się wydawać, odpowiednie sfotografowanie wnętrz wymaga sporo zaangażowania. Ważną rolę odgrywa pora dnia, kierunek padania światła słonecznego czy nawet pogoda za oknem. Chcąc uzyskać jak najlepsze rezultaty, opieramy się na świetle dziennym, dzięki czemu przestrzeń wygląda bardzo naturalnie. Jednocześnie każde pomieszczenie ogląda się dużo lepiej, gdy za oknem jest piękne, niebieskie niebo, a nie deszcz i mgła, stąd zwykle staramy się działać podczas ładnej pogody. W związku z tym jest kilka czynników, które musimy wziąć pod uwagę, zanim przejdziemy do realizacji sesji. Od bardzo podstawowych spraw takich jak wielkość powierzchni do sfotografowania, rodzaj pomieszczeń czy preferencje w sprawie oświetlenia poprzez bardziej zaawansowane zagadnienia, jak chociażby wystawa okien.

Jak widać jest trochę spraw nad którymi trzeba się pochylić. Każde wnętrze jest zupełnie inne, nie da się ustalić jednego schematu, stąd kluczowym aspektem jest odpowiednie rozeznanie. W tym celu najlepiej jest po prostu porozmawiać. Opowiedz nam o tym, czego potrzebujesz.

Jak wygląda cykl realizacyjny?

Tutaj padają wszystkie pytania i odpowiedzi. Ustalamy wszystkie szczegóły dotyczące nieruchomości, powierzchnie, ilość pomieszczeń, wystawę, ilość zdjęć per pokój, i tak dalej.

Na podstawie zebranych danych następuje oszacowanie kosztów zlecenia. Jednak ponieważ rozliczamy się per zdjęcie, ostateczny koszt może się trochę różnić, jeśli np. finalnie zamówisz więcej zdjęć niż pierwotnie zakładano.

Ponieważ staramy się fotografować przy dobrej pogodzie, termin potrafi być nieco ruchomy. Jednak jeśli nie przeszkadza Ci to, co dzieje się za oknem możemy fotografować w każdą pogodę.

Dzień, w którym dzieje się magia. Przyjeżdżamy na miejsce i wykonujemy zdjęcia. Preferujemy pracę w samotności jeśli jednak zechcesz nam towarzyszyć podczas realizacji to na pewno się dogadamy.

Zwykle trwa od 3 do 7 dni roboczych od zakończenia zdjęć, jednak wszystko zależy od charakteru zlecenia. Jeśli Twój obiekt to hotel z 30 apartamentami, wówczas może to potrwać trochę dłużej.

Przesyłamy wyretuszowane zdjęcia i czekamy na ewentualne uwagi. Jeśli takowe się pojawią, czym prędzej wprowadzamy poprawki by jak najszybciej cały pakiet mógł dla Ciebie pracować. To już wszystko!

Jaki jest ostateczny koszt takiej sesji?

Jak wspominaliśmy wyżej, ostateczna cena zawsze wymaga konsultacji, gdyż czymś innym jest sesja domowej przestrzeni z kilkoma oknami, a czymś zupełnie innym sfotografowanie wnętrza z przeszklonym tarasem i basenem w ogrodzie. Skomplikowanie obiektu przekłada się bezpośrednio na czas potrzebny do wykonania zdjęć, ponieważ zawsze staramy się osiągnąć możliwie najlepszy rezultat.

Na bazie wykonanych już sesji możemy ostrożnie skalkulować, że cena powinna oscylować w okolicach:

50 PLN netto za jedno zdjęcie

Minimalna ilość zdjęć potrzebna do zaprezentowania obiektu zaczyna się od 10 sztuk, niezależnie od tego czy są to zdjęcia z szerokiej perspektywy czy detale. W obrębie 20 kilometrów od centrum Katowic dojazd jest gratisowy, powyżej tej odległości doliczamy koszty dojazdu. Proszę się jednak nie martwić – zarabiamy na robieniu zdjęć, nie na jeżdżeniu samochodem. Po ustaleniu adresu, rodzaju obiektu oraz wielkości sesji zaprezentujemy ostateczną wycenę.

Kilka przykładowych zdjęć