"Jak Cię widzą, tak Cię piszą"

stworzenie strony internetowej dla Cinematic shoots

Można zaklinać rzeczywistość twierdzeniami, że nie ocenia się książki po okładce i najważniejsze jest wnętrze. Jednak w świecie gdzie odbiorca w ciągu kilku sekund decyduje, czy pozostanie na stronie internetowej czy nie, trzeba wyglądać dobrze.

Grafika oraz projekt strony:

Najważniejsze założenia projektu

Zleceniodawcą w tym wypadku była młoda i ambitna operatorka kamery. Jej działalność koncentrowała się wokół tworzenia treści filmowych w ramach trzech kategorii – nieruchomości, komercja oraz uroczystości ślubne. Naturalny stał się zatem podział strony internetowej na owe trzy segmenty dostosowane do zupełnie odrębnych odbiorców. Z uwagi na charakter usług postanowiliśmy użyć dużej ilości zdjęć oraz filmów – w końcu to najważniejszy produkt i wizytówka operatora. Strona jednak ma pozostać jak najbardziej czytelna, nie przygniatać ilością elementów i maksymalnie przyjemnie przeprowadzić użytkownika przez ofertę.

Nie wszystko naraz

Zaczęliśmy od podziału na wspomniane trzy kategorie. Przy tej okazji otrzymaliśmy najlepszy komplement jaki można sobie jako twórca wyobrazić. Mianowicie, że nasza strona Infinitic Studio ma świetnie rozwiązany podział oferty. Zaproponowaliśmy więc podobne rozwiązanie z dopasowaną stylistyką. Ponieważ jednak nasz filmowiec dopiero się rozwijał zdecydował się na przygotowanie tylko oferty ślubnej, a pozostałe kategorie miały po prostu zasygnalizować swoje istnienie. Mamy nadzieję, że nie długo wrócimy do projektu w celu uzupełnienia pozostałych treści.

Czytelność przez interaktywność

Informacji, które trzeba i warto pokazać w ofercie ślubnej jest naprawdę sporo. Będą to pewnie najlepsze filmy, oferta pakietów, dodatki, opinie klientów, wypadałoby napisać kim się jest i co się robi, może pochwalić się nagrodami które zdobyliśmy i trzeba gdzieś jeszcze zmieścić resztę filmów, a nie tylko jeden czy dwa na początku. To wszystko najlepiej w ramach jednej strony by potencjalny odbiorca nie musiał przeklikać się przez całą witrynę aby poznać naszą ofertę. Dlatego zdecydowaliśmy się tylko na zaznaczenie tych najrozleglejszych informacji i dopiero kliknięcie przycisku rozwija dalszy ciąg strony lub wyświetli malutkie okno. W ten sposób strona główna pozostaje schludna i przejrzysta, a jeśli odbiorca będzie chciał poznać więcej szczegółów w prosty i elegancki sposób serwujemy mu więcej informacji.

Responsywność to dziś standard

W świecie, w którym już połowa ruchu internetowego odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych, strona internetowa musi wyglądać dobrze w każdych warunkach. Oczywiście nie ma takiej możliwości technicznej, by na każdym urządzeniu strona wyglądała dokładnie tak samo, a to z uwagi na różne wielkości poszczególnych ekranów, jednak na każdym urządzeniu musi pozostać czytelna i atrakcyjna. Osiągnęliśmy to czymś więcej niż tylko zmienną wielkością poszczególnych elementów. Niektóre sekcje są po prostu zaprojektowane w całości od nowa, specjalnie pod urządzenia mobilne. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje najlepsze efekty.

Formularz kontaktowy

Wydawać by się mogło, że to już zapomniana technologia, ale nic bardziej mylnego! Wielu użytkowników z chęcią korzysta z formularzy. Oczywiście wszystko zależy od branży oraz specyfiki strony, jednak dobrze zaprojektowany formularz znacząco przyśpiesza kontakt, a przecież dziś wszystkim na tym zależy, by było szybko i sprawnie. Co więcej, nawet jeśli odbiorca skontaktuje się z nami mailowo, telefonicznie lub przez popularne portale społecznościowe, dobrze opracowany formularz jest przydatną ściągą z pytaniami, które trzeba zadać, aby przedstawić swoją ofertę. Dzięki temu nic nie umknie i wszystko będzie jasne.

Ułamek sekundy

Przeprowadzone badania wykazały, że 47% internautów czeka średnio 3 sekundy na załadowanie strony. Po tym czasie traci cierpliwość i szuka czegoś innego. To naprawdę niewiele czasu. Dlatego choć nie mamy wpływu na serwer, który wybiera klient (choć zawsze proponujemy sprawdzone rozwiązania), optymalizujemy stronę by zmieścić się w barierze 3 sekund. Jak widać w testach Google wyświetlenie pierwszych elementów zajęło tylko 0,8 sekundy, a czas do osiągnięcia pełnej interaktywności to 1,9 sekundy uzyskując ogólną ocenę wydajności na poziomie 80 punktów na 100 możliwych.

Zakładając, że strona nadal istnieje w swojej pierwotnej wersji, możesz ją zobaczyć na żywo tutaj:

Stworzenie strony internetowej dla kogoś z podobnej branży to zawsze ciekawe doświadczenie. Mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania, a rosnące portfolio zleceń operatora pozwala nam w to wierzyć.

Jeśli podoba Ci się ta realizacja

i interesuje Cię współpraca, skontaktuj się na:

Stworzenie strony internetowej dla kogoś z podobnej branży to zawsze ciekawe doświadczenie. Mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania, a rosnące portfolio zleceń operatora pozwala nam w to wierzyć.

Jeśli podoba Ci się ta realizacja i interesuje Cię współpraca,