#wolnawiedza

dla lepszego jutra

Nasza inicjatywa która zakłada dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi, bez wyjątków i za darmo.

Świat jest obecnie w całkiem niezłym punkcie rozwoju cywilizacyjnego. Powoli rozumiemy, że kolor skóry nie determinuje naszej wartości, że każdy z nas ma niezbywalne prawa, i że musimy dbać o naszą planetę. Choć przed nami jeszcze wiele wyzwań, to i tak osiągnęliśmy więcej niż sto lat temu.

Uważamy, że następnym krokiem w rozwoju ludzkości jest uświadomienie sobie, że wiedza jest fundamentem naszego istnienia i nie powinna być przedmiotem handlu. Teoretycznie to rozumiemy, bo przecież edukacja w większości krajów cywilizowanych jest obowiązkowa i darmowa. Natomiast rzadko kiedy rozumiemy to jako jednostki.

Otoczeni jesteśmy kursami czy szkoleniami, które można nabyć i „zmienią nasze życie na lepsze”. Wbijamy kij w mrowisko i wywracamy stół starając się udostępnić możliwie jak najwięcej wiedzy, jak największej liczbie osób.

Bo powszechny dostęp do edukacji to ważny krok w kierunku budowania bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego świata, gdzie każdy ma szansę na rozwój i realizację swoich marzeń.